ibrahim ozturk

Entrepreneur, Tech CTO, Software Developer, Electronics Engineer, Author
self in Python

Category : Code, Python

Only Turkish version is available.

SHARE :

(4) comments

Mehmet Emre Önay
4 months ago · Reply

Hocam merhabalar,bir endüstri mühendisinin yazılım ve bilişim alanlarına yönelmesini ne kadar doğru buluyorsunuz?

  Administrator
  4 months ago · Reply

  Merhabalar Mehmet Emre,
  Bolum bazinda bir ayrima gitmen kesinlikle kisitlayici ve varolanlara baktigimizda pek de dogru olmayan bir bakis acisi. Su bolum suna rezerve diye bugunun ve gelecegin mesleklerinde kesinlikle soylenemeyecek sozlerden. Kaldi ki Endustri Muhendisligi’nin ozellikle Data Mining/Ergonomi/Istatistik/Karar verme surecleri taraflariyla ilgili dersleri ve altyapilari var. Sadece bu konular dahi ozellikle benim ilgilendigim Makina Ogrenmesi ve Yapay Zeka taraflarindaki yazilim ve sistem gelistirme sureclerinde cok degerli. Ozetle emek ve zaman harcamaya hazir oldugun surece kesinlikle bolum bir engel degil.
  iyi calismalar diliyorum simdiden

Aras
4 months ago · Reply

hocam merhabalar, yazılıma yeni merak sarmış biri olarak size bir şey danışmak istiyorum. iot ile ilgilenmek istiyorum ve yaptığım araştırmalarda arduino nun iot için iyi bir başlangıç olacağı sonucuna vardım. daha sonra arduino için biraz alt yapı gerektiğini fark ettim bu amaçl da python ve C++ a başladım. bunlarda ilerlediğime inanıyorum ama arduino ya nasıl başlayacığıma ve iot ye nasıl geçeceğime dair kafamda birçok soru var. sizin öneriniz ne olur? teşekkür ederim.

  Administrator
  4 months ago · Reply

  Merhabalar Aras,
  Bazı durumları/kavramlari (ozellikle IoT soruna cevap) cok dert etmeden daha cok zaman, ama dah cok zaman (!) harcamani oneririm. IoTs kavramı her ne kadar yeni paketlenmis bir kavram olsa da senin ugrastigin tum gomulu sistemler IoT icin zaten bir alt kume olusturacaktir. Dolayisiyla IoT tarafina zaten giris yapmis durumdasin lakin Arduino tarafindan bir an once kurtulup veya oralari atlayip daha iyi seviye islemci, denetleyici ve platformlarla mesgul olmani oneririm. Python ve C++ guzel secimler, devam…
  iyi calismalar dilerim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


error: Content is protected !!